Vyčistíme topné i vodovodní systémy!

Odstraníme nánosy a usazeniny, které brání přenosu tepla!

Během provozu se uvnitř každé topné soustavy usazují nánosy minerálů, vodního kamene, kalů a korozních částic. Usazeniny působí jako izolant, brání přenosu tepla do místností, radiátory se nedostatečně prohřívají. Kromě velkých tepelných ztrát způsobují také špatné fungování termoregulačních ventilů. Přenos tepla a účinnost topné soustavy se při vrstvě usazenin již o síle 1mm zhoršuje o cca 11 %. 

Vyčištění podlahového topení v MAWI 3000 s.r.o.

Čištění požárího systému v Nepomuku

Vyčištění topného systému v Přešticích

 

Rozhovor s Ivanou Kastnerovou předsedkyní SVJ v Přešticích

 

Rozhovor s předsedkyní SVJ v Přešticích Ivanou Kastnerovou vedl reportér a také bavič Honza Vavřička z online agentury UNIWEB.

Vyčištění stoupaček v SVJ Přeštice

 

Vyšší výkon a nižší náklady na vytápění 

  • Vyčištění obnoví maximální projektovanou funkčnost radiátorů a zlepší přenos tepla z radiátorů do místností.
  • Zrychlí se jejich prohřátí až 3x a tím i rychlost prohřátí místností.
  • Obnoví se správný průtok topné vody a prodlouží se celková životnost soustavy.
  • Zvýší se tepelný výkon a účinnost. Sníží se náklady na vytápění, opravy a údržbu.
  • Používáme speciální technologii Rems Multi Push, která čistí a odkaluje pomocí řízených tlakových rázů.
  • Čistíme bez chemických prostředků.

Technologie Multi Push

foto_01.jpg
foto_03.jpg
foto_05 _1_.jpg
foto_06.jpg
foto_08.jpg

Zvýšíme průtok vody, zvýšíme výkon

  • Zvýšíme průtok vody ve vašich rozvodech a zvýšíme výkon vašich topných systémů.
  • Čištění chrání systém a šetří vaše peníze!
  • Naše unikátní technologie Multi Push vyčistí a odstraní nánosy a usazeniny z kotlů, bojlerů, výměníků tepla, trubkových výměníků a systémů rozvodů UT.
  • Čistění funguje skvěle jako prevence proti zarůstání systémů, stejně tak řeší situace kdy voda teče málo nebo vůbec.

 

Leták ke stažení

pdfvycistime-potrubi.pdfvelikost: 1,43MB

Mám zájem

Časté kladené dotazy

Na jaký materiál lze čistící technologii použít?

Čistící technologie je vhodná pro použití na litinu, ocel, nerez ocel, měď a zinek, přičemž účinně dochází k odstraňování sedimentů a není poškozen povrch materiálu.

Je nutné vypustit vodu ze systému?

Není. Čištění topného systému probíhá za kompletně napuštěného systému a lze čistit i za provozu, nikoli mimo topnou sezónu. Úsady jsou vlivem dávkování postupně rozpouštěny a nejedná se o rychlý proces odlupování, ale o průběžné narušování struktury úsad, které jsou ve výsledku kapalného skupenství a černého zabarvení, o čemž se může každý uživatel bytu přesvědčit sám.
V odborných materiálech se uvádí, že odstranění nánosů lze v tomto případě docílit ze 2/3 a nikoli až na kov, nicméně závěrečný proplach otopného systému se provádí důkladně s dostatečnou časovou rezervou, aby většina zbytků rozpuštěných nánosů byla odplavena.

Jak dlouho čištění trvá?

Čištění se odvíjí od stupně zanesení soustavy, ale v průměru trvá čištění 16–20 stoupaček 10 hodin. Pro představu, bytový dům s celkovým počtem 24 bytů, který nepřesáhne výše uvedený počet stoupaček, je vyčištěn během jednoho dne.

Naruší provádění čištění chod budov nebo domácnosti?

Čištění je prováděno uvnitř systému a k napouštění čistící lázně dochází ze suterénu, většinou ze sklepních prostor. Není proto nutná přítomnost našich pracovníků v bytech.

Je nutné čistit systém včetně kotelních rozvodů a výměníků, nejen stoupačky a radiátory?

Provedení čištění zdrojů pro ohřev vody, tedy výměníků v kotli nebo samotných deskových či trubkových výměníků výrazně zefektivní výslednou teplotu média a rychlost předání teploty, takže v systému bude voda správných parametrů

Jaká je návratnost částky vynaložené za čištění?

U návratnosti se pohybujeme v rozsahu 2–3,5 let u bytových a panelových domů, což je individuální dle spotřeby objektů také v závislosti na klimatických vlivech. Nepovažujeme chemické čištění jako investici v porovnání s celkovou rekonstrukcí systému panelových a bytových domů, pod kterou rozumíme výměnu stoupaček, přívodů a radiátorů, kde by byla suma mnohonásobně vyšší a po čase by se problém usazenin stejně vyskytl.

Jak často se má systém čistit?

Úsady se znovu objeví jako důsledek chemických procesů a doporučená perioda pro čištění topné soustavy je 7–10 let. U zařízeních, jakými jsou deskové a trubkové výměníky, je čištění doporučováno přímo výrobci každé dva roky právě kvůli zachování účinnosti přenosu tepla, jako prevence korozi a k prodlužování životnosti zařízení. Řádná údržba je jednou ze základních povinností každého majitele nebo provozovatele technického zařízení a znamená provádění veškeré činnosti k zachování užitných vlastností věci, tj. udržovat zařízení v takovém stavu, kdy je schopné v plném rozsahu plnit účel, k němuž bylo určeno. U topných soustav je však tento servis zcela opomíjen.

Jak vznikají úsady v soustavě UT?

Vlivem rozdílných teplot a vstupem plynů do systémů dochází k hromadění minerálních prvků a organických látek obsažených v médiu (zde topná voda), jehož výsledkem jsou úsady a především kal v otopném systému. Nárůsty ulpívají po stěnách rozvodů, nejvíce ve slepých místech, a kal v radiátorech, obzvlášť ve spodní třetině, kde je snížena cirkulace a samotná voda jej není schopna vyplavit. Inkrusty a kalové povlaky se vytváří nejen na kovovém potrubí a armaturách, ale i na povrchu plastového potrubí. Na základě těchto podkladů, je jediné řešení vyčištění topného systému a pro další zabránění usazení těchto mechanických nečistot ve formě inkrustů – pevných povlaků je jediné řešení, instalace chemické úpravy vody.

Odstraníme nánosy a usazeniny, které brání přenosu tepla!

Během provozu se uvnitř každé topné soustavy usazují nánosy minerálů, vodního kamene, kalů a korozních částic. Usazeniny působí jako izolant, brání přenosu tepla do místností, radiátory se nedostatečně prohřívají. Kromě velkých tepelných ztrát způsobují také špatné fungování termoregulačních ventilů. Přenos tepla a účinnost topné soustavy se při vrstvě usazenin již o síle 1mm zhoršuje o cca 11 %. 

Mám zájem

Kontakt

Leták ke stažení

IMAGE: